about-us

قضیه برمی‌گرده به پاییز ۱۴۰۰ و یک دغدغه مشترک.
«کسب و کار و بازاریابی» و «هنر» مسائلی هستن که ماه‌ها فکرمون رو به خودش مشغول کرده بود؛ ندونستن‌ها، ناآگاهی‌ها و کمبود دانش ما رو به این سمت کشوند و می‌خواستیم کاری کنیم برای بهتر شدن…

از طرف دیگه هم، مفهوم «زندگی» چیزی بود که بیشتر از همه برامون معنا داشت و در کنار همه اتفاق‌های عجیب و غریب این جغرافیا، قلبمون برای «زندگی کردن» می‌تپید و همچنان می‌تپه.

تصمیم گرفتیم «پادکست قضیه» رو منتشر کنیم. پادکستی که هدفش روایت و دانش‌پراکنیه.

هدف ما اینه که توی هر اپیزود از این پادکست، یه قضیه‌ی جذابِ حوزه «هنر، کسب و کار و زندگی» رو برای افرادی که می‌خوان اطلاعات و دانششون رو افزایش بدن، روایت کنیم؛ 

حالا چرا؟ شاید برای خیلی‌ها پیش بیاد که بخوان درباره یه موضوعی «بدونن» ولی نمی‌دونن مطالعه رو از کجا باید شروع کنن و چه منابعی رو باید بخونن که هم اطلاعات درستی بهشون بده و هم تو کمترین زمان، بیشترین حجم اطلاعات رو کسب کنن.

پادکست قضیه توی این مسیر «راه‌نما»ی شماست. سعی می‌کنیم درباره هر قضیه، از منابع درست و باکیفیت، اطلاعات گردآوری کنیم و توی هر اپیزود، روایتی جذاب ارائه بدیم که در پایان، به دانسته‌های علاقه‌مندان هم اضافه کنه. کمااینکه، مطمئنیم خودمون هم توی این مسیر کنار شما، بسیار یاد خواهیم گرفت.

بخش مقاله‌ها

از اونجایی که تمام گفتنی‌ها ممکنه توی پادکست‌ها نگنجه و البته هدفمون اینه که در کنار پادکست، اطلاعات تکمیلی رو در قالب نوشته‌ها و مقاله‌های جامع ارائه بدیم. 

بخش نقد و بررسی

تصمیم دیگه‌ای که گرفتیم، اضافه کردن نقد و بررسی به سایت قضیه‌ست. توی این بخش، فیلم و سریال، کتاب، موسیقی، آثار و هنری و … رو بررسی می‌کنیم.